Indeks odchudzicsiePustaki Leier 40 Cenapustaki MAX 220 Wienerbergerpustaki szalunkowe fundamentowe wymiarypustaki POROTON t-24 ile na m2pustak ceramiczny 29 cenypustaki żużlowe Producentpustak teriva pękająpustaki gipsowe Cenapustaki szklane w drewniePustaki szklane cena
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ninue.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie


    keramzyt jest mało znany. Budowlańcy wolą to co znają. Nawet do Ytonga mają wątpliwoÂści. Generalnie myÂślę że to materiały równoważne, ale często cena gra rolę. Dla nas dodatkowym argumentem była tzw. suchoÂść materiału - tj. że jest mało nasiąkliwy. Mieszkam w domu z cegły i wilgoć jest problemem. Fakt że stary dom i izolacje kiedyÂś były inne ale.......trauma jest. Co do budowania z tego materialu. To moi fachowcy najbardziej narzekali na zaprawę ciepłochronną że trudno to to się ciągnie a ja Âścigałam z gruboÂścią spoiny. To samo jest przy budowie np. z ceramiki 1 warstwowo. Generalnie wykanawcy wolą 2 warstwy - wtedy wszelkie fuszery zakryje styropian. A i jeszcze w końcu u mnie fachowcy stwierdzili że jest to twardszy materiał niż pustaki ceramiczne. Fakt, że nowości ludzie się boją. W sobotę na imprezie rodzinnej miałem wrażenie, ze mnie pobiją jak powiedziałem, że chcę robić wentylację z reku i gwc :lol:
    Możesz napisać jakie dokładnie masz ściany i +/- koszt m2 ?



    witam

    Na razie patrze i podziwiam. Mysle jak rozwiazac kuchnie - calkiem osobno czy calkiem ja polaczyc z salonem. Chyba zwyciezy jakas opcja posrednia. Przy okazji pytanie do Zdzinia6 - te pustaki keramzytowe to z jakiejs malej lokalnej wytworni czy moze jakies typu Optiroc/Optiblock czy cos takiego?? Tam kolo Ciebie chyba w Gniewie to produkuja - to stamtad?? I jeszcze jedno - w sumie najwazniejsze - czy bylaby szansa rzucic okiem na domek "w realu"?? Mamy blisko....i w sumie to dla nas szansa zeby sie zorientowac jaki on jest faktycznie a nie na rysunku. Jesli nie to oczywiscie tez ok - bez urazy :D

    pozdrawiam



    Proponuję duże pustaki keramzytowe z Mszczonowa. Szybko się buduje, mają spory ciężar, nie przyjmują grzybów. Pełen mur do wysokości min. 2,20.
    Wszystkie ażurowe ogrodzenia to pomyłka.
    Jeśli jest to naprawdę blisko drogi to napewno są drgania ziemi.
    Jak wykopiesz głębszy fundament to trochę zostaną przytłumione.
    Ze względu na te drgania ja bym co drugą warstwę muru zbroił drutem 6-tką.



    Witam,
    Jest ich około ~200 szt, 4 palety czyli ~30m2 stropu.
    Są to pustaki betonowe (z niewielkim dodatkiem keramzytu) wykonane przez mdbeton.
    Skutecznie zareklamowane z powodu postrzępionych krawędzi (dostaliśmy nowe lepsze).
    Niestety producent mimo obiecanek nie spieszy się z ich odbiorem a miejsca na budowie nigdy za wiele.
    Jeśli się uda załączyć zdjęcie to tak wyglądają:

    http://www.air.strony.pl/teriva

    Pozdrawiam



    Wybudowałem z Monolitu Leiera (jeszcze nie mieszkam).
    Niezły materiał, choć dość kruchy (ale niewielka różnica w porównaniu z betonem komórkowym 400). Wadą jest to, że nie można go ciąć w dowolnym miejscu ze względu na wewnętrzne komory ze styropianem. Trzeba trochę pogłówkować by wyjść "na swoje" z wymiarami. Ale da się (są pustaki o różnych długościach). Drugą wadą jest to, że są nierówne. Przy tynkach tradycyjnych nie ma to wielkiego znaczenia, ale jeśli ktoś nastawia się na cienkowarstwowe, to może być problem.
    Może być kłopot z ekipą - najlepiej żeby znała już tę technologię (ja murowałem sam, więc nie musiałem się o to martwić).
    Wybrałem keramzyt bo akurat była niezła promocja i wychodziło trochę taniej niż jednowarstwowa o podobnych parametrach z betonu komórkowego. Teraz chyba zrobiłbym tak samo, ale jeśli tańszy byłby KB, to raczej wziąłbym BK... bo tak naprawdę trudno jednoznacznie powiedzieć co jest lepsze.
    Na pewno keramzyt jest bardziej mrozoodporny i lepiej trzyma się go tynk.



    Witam.
    Tu nie chodzi o to gdzie będzie wyczystka. Sam wkład może jak najbardziej służyć za wyczystkę i jest to rozwiązanie jak najbardziej dobre, ale taki komin musi być wtedy wykonany w ten sposób by każdy następny element komina wchodził dolną swą częścią do środka elementu niższego. No i musi być konstrukcją samonośną.
    A tego niestety z kominem ceramicznym w ten sposób zrobić się nie da.
    Jest dobre rozwiązanie Twojego problemu - postaw na stropie nad kominkiem pustaki, ale kanał dymowy wykonaj ze stali nierdzewnej INOX i włóż go do stojącego już komina wykonywaniu kominka.
    Taką wkładkę można pięknie uszczelnić sznurem czy wełną od dołu (przy wejściu do pustaków tak by ciepło nie uciekało z kominka w pustaki keramzytowe, a od góry bardzo ładnie wykończyć można płytą zamykającą komin i 20 cm ustnikiem, daszkiem z "kontrstożkiem" lub nasadą kominową (np. typu Dragon) - w zależności od potrzeb i siły ciągu kominowego jaki będziemy chcieli uzyskać.
    I komin będzie "jak ta lala" - lekki, prawidłowo wykonany, bezpieczny i łatwy w montażu i wykończeniu. W ten sposób robi swoje kominy systemowe np. firma Komin-Flex z Pszczyny i kilka innych - pomniejszych.
    Pozdrawiam.



    Witam! Ściany mamy jednowarstwowe tzn. 24cm pustak keramzytowy + 10 cm styropianu. Nasi rodzice, kiedy usłyszeli o takim rozwiązaniu stwierdzili, że chyba lubimy mieć zimno w domu (kiedyś nikt tak nie budował), ale architekt, u którego robiliśmy adaptację projektu stwierdził że to z pewnością wystarczy. Mam nadzieję że się nie pomylił. Co do ogrzewania to będzie piec w którym można palić róznym paliwem ze wskazaniem na ekogroszek. Trochę obawiam się kurzu, dymu i tego całego bałaganu jaki zwykłe pojawia sie w kotłowni - przecież to wszystko bedzie na jednym poziomie, ale ponoć piec jest tak skonstruowany, że te niedogodności będa minimalne?! Okaże się. Przez moment myśleliśmy zeby zrobić osobne wejście do kotłowni (w miejscu okienka) ale w końcu postanowiliśmy zostawić tak jak jest w projekcie. Dodatkowym źródłem ciepła ma być kominek i nie ukrywam że bardzo mnie to cieszy. A ha, kominek umiesciliśmy w hollu tam gdzie w projekcie przewidziane były schody. wydaje nam sie że w ten sposób lepiej będzie mozna wykorzystać ten duży holl a i w salonie jakby więcej luzu. Pozdrawiam i mam nadzieję że prace na waszych budowach idą zgodnie z planem bo u nas mała wakacyjna przerwa, kilka dni które pewnie wykorzystamy na porządki :wink:



    Witam
    Mam takie pytanko dla uspokojenia nerwow : mam strop typu terriva (czyli w realu zuzlowe/keramzytowe pusatki i belki betonowe). No i prowadnice do bramy segmentowej mam przykrecone do pustakow. Czy to prawidlowo ? Nie powinno sie jednak mocowac wszytskiego do tych belek ? Bo same pustaki to chyba ze 100 razy slabsze sa ?

    Fantom
    ps. Jutro zamierzam to przykrecic do belek, wiec czekam na odpowiedzi potwierdzajace moje watpliwosci :)




    cześć Żaba,
    wszystkich chetnie przyjmujemy do naszej grupy!!!!!!!!
    a jakie pustaki Cie interesują? betonowe, keramzytowe, keramzytonowo-betonowe?
    ja swój strop kupowałemw firmie Konbet- www.konbet.com.pl
    są koło Leszna ale jakościowo bardzo dobre, ceny negocjuj z właścicielem Panem Lisem
    Wojtek - a czemu zdecydowales sie wlasnie na Konbet?
    A jak z cenami - porownywalne z cenami Betardu (oczywiscie przy cenach loco budowa)?



    Brałem strop z Kratbetu - terive z pustaków keramzytowych 3-komorowych. Tez ich polecam, zastanawiałem sie między nimi a gościem z Majdanu. Pewnie jak bym brał betonowy to od niego ale keramzytowy najlepszy zdecydowanie ma Kratbet. Wszytko terminowo i mozna sie potargowac.
    W tamtym roku na jesien mieli jeszcze tez cement z ożarowa w bardzo dobrej cenie.
    W ramach wiosennych porządków mam na zbyciu prowizorkę budowlana - w skrzynce licznik, 4 bezpieczniki, 2 gniazda 230, jedno 380 V. Stawianą na ziemi za 350 zł.



    Mam pytanie przy okazji, czy nie należałoby tych pustaków wentylacyjnych i kominowych z keramzytu przewiązywać zbrojeniem np.drutem fi 6 co którąś warstwę??, czym wypełnić pustkę pomiędzy wkładem ceramicznym kominowym a pustakiem. Wełna jakoś do mnie nie przemawia, może zasypać keramzytem??. Co o tym sądzicie.



    Mam do sprzedania 400 pustaków stropowych z keramzytu do stropu Teriva .
    Pozostałosc po budowie-Projektanci zle wyliczyli ilosci i niestety mamy troche "zbednego"materialu na działce.Pustaki bardzo dobrej jakosci Pustaki posiadaja certifikat jakości na znak bezpieczeństwa "B" wydany przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Betonów CEBET w Warszawie..Odbior we własnym zakresie w Kozłowie Biskupim.Cena 4 zl/szt.

    Pozdrawiam
    Katarzyna

    tel.695 07 11 75



    U mnie wyglądało to tak, że układaliśmu na rozłożonej folii pustaki stropowe (tylko nie porothermu, tylko takie zwykłe keramzytowe, dwukomorowe) i nalewaliśmy do każdej komory troche mocnej zaprawy cementowej, na drugi dzień zdejmowało się z folii pustaki i i dekielki były jak TRZA!!! :D

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •