Indeks odchudzicsiePustaki Leier 40 Cenapustaki MAX 220 Wienerbergerpustaki szalunkowe fundamentowe wymiarypustaki POROTON t-24 ile na m2pustak ceramiczny 29 cenypustak teriva pękająpustaki gipsowe Cenapustaki szklane w drewniePustaki szklane cenaPustaki keramzytowe ceny
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ninue.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie

    PRODUCENT PREFABRYKATÓW OFERUJE TANIO:

    - pustaki żużlowe wibroprasowane ALFA o wym. 49x24x24

    Wiecej informacji 798-477-579
    Chełm Śląski
    strona www: http://pustakislask.prv.pl



    Na poczatku pozdrawiam wszystkich !!! mam w planach budowe domu tylko jetem w tym troche zielony ale mam pytanko!! czy stawiajac sciany moge wykorzystac pustaki pianowe i zuzlowe czy lepiej zainwestowac w jakis lepszy material i w ogole jakie polecacie sciany jednowarstwowe z dociepleniem styropianem czy moze dwu lub trzywarstwowe ??? prosze o pomoc i cenne wskazowki POZDRAWIAM!!!



    Witam
    Mam niemały problem z moim domem. Przy oględzinach rzeczoznawcy nieruchomości, okazało się, że budynek posiada wiele błędów konstrukcyjnych, których sprawcą jest zarówno wykonawca jak i kierownik budowy, który nie wykazał ich w prowadzonym dzienniku. Fundamenty domu nie posiadają ław fundamentowych, chociaż projekt takie przewidywał. Zamiast litego betonu, użyto jako wypełnienia gruzu - miejscami ceglanego, co spowodowało powstanie komór powietrznych. Ścianki fundamentowe zrobione są z pustaka żużlowego. Zaobserwowałam liczne pęknięcia ścian zewnętrznych jak i działowych, ze ścianami nośnymi włącznie - wielokierunkowe. Strop zrobiony systemem Terriva, też ma liczne zarysowania, nie tylko wzdłuż belek, ale także w poprzek. Proszę o poradę, co w takim przypadku można zrobić, żeby przedłużyć żywotność budynku. Dodam, że dom liczy zaledwie 7 lat, a grunt na jakim jest posadowiny należy do mieszanych, piaszczysto-gliniastych. Proszę o radę, jakie techniki budowlane można zastosować w miom przypadku, czy jest sposób na wzmocnienie fundamentów? Będę wdzięczna również za podpowiedź, jak do tej sytuacji odnoszą się przepisy prawa budowlanego.
    _________________




    ... Niby dlaczego na pustak żużlowy nie można gipsu kłaś? bo

    ... tynk z sufitu odkleja się razem z pustakiem ... czyli oszukane pustaki - za mało cementu w stosunku do żużla i za słabo zawibrowane
    sam żużel jakimś cudem wisiał bardziej na "słowo honoru" ale jak doszła waga gipsu ... musiało spaśc ...

    grawitacja zwycięzyła :-? Czyli kto zawinił ? bo już zaczynają psy wieszać na tynkarzu .



    właśnie zapomniałam dodać że ściany w domu są z suporeksu, w drugim budynku z pustaka żużlowego. Dom jest parterowy z poddaszem mieszkalnym, na dachu dachówka betonowa, ławy były zbrojone, 40/60 cm, ściany fundamentowe z bloczka, podłogi pływające, strop terriwa, nie wiem co jeszcze jest ważne.



    Witam, proszę o radę w moim przypadku:
    pow.ogrzewana 420m2, ściany: część porotherm 30+styropian 12,pustak żużlowy+wymurowany środek z cegły pełnej+styro 12 podłoga 10cm styro,dach 20 cm wełny, okna nowe 5-komorowe, komin pod węgiel i pod gaz mam, gaz na działce, skład węgla za rogiem, mieszkam w 4 strefie, kotłownia dość duża, możliwość składowania eko na 1 sezon jest. Będzie 14 łazienek z prysznicem. Potrzebuje fachowej i obiektywnej porady, z góry dziękuje. :D



    Co do żużla jako materiału do zrobienia drogi to technicznie nie polecam. Podejżewam, że droga nie będzie właściwie odwodniona (np. rów przydrożny) dlatego po niedługim czasie, po zimie będziesz miał bagno a nie drogę. Żużel się zlasuje i zmiesza z gruntem.
    Polecam, żeby było małym kostem, zdjąć humus i można wykonac podbudowę z drobnego gruzu betonowego (nie z pustaków) grubości co najmniej 20 cm. Bez zdjęcia humusu teren jest niestabilny i też wcześniej czy później będzie droga do niczego.
    Pozdrawiam



    Witam Wszystkich!
    Na wiosnę 2009 rozpoczynam budowę niewielkiego domku ( 123 m2) i mam problem juz teraz, dokładnie z wyborem materiału na mury- pustak czy cegła. Objeździłem już trochę hurtowni i składów budowlanych orientując się w cenach i móc jeszcze tego roku sobie zaliczkowac lub kupić. Waham się pomiędzy pustakiem żużlowym ( ze względu na koszty) oraz cegłą Porotherm. W projekcie co prawda przewidziano Porotherm 25 ale ja chcę użyć 30... , no właśnie, tylko czy pustak żużlowy czy Porotherm? Czy różnica cieplna pomiędzy żużlem a Porothermem jest duża? Im więcej czytam , tym bardziej zaczynam się przekonywać do Porothermu, ale pewności wciąż mi brak, ponieważ boję się że te oszczędności, wybierająć pustak żużlowy, odbiją się na przyszłość ( różnica cenowa pomiędzy obydwoma materiałami).

    Pozdrawiam,



    SERDECZNIE WITAM. Mój problem polega na tym iż zakupiłem domu w którym mieszkam już 2 lat. jest to dom wybudowany z pustaka żużlowego , cały pustak -styropian5 cm-połówka lub w innej kolejności. Mój problem polega na tym iż w niektórych częściach domu pojawił się grzyb,pleśń. jest to dom tzw przy ziemi, bez piwnic. Chociaż posiada drenaż oraz jest obłożony fonduliną wilgoś przechodzi do domu od fundamentów oraz w niektórych miejscach ścian. Niewiem czy po miedzy pustakami styropian był poukładany szczelnie. Teraz mam problem czy docieplać dom , styropianem , czy wełną, czy jest sens docieplania i oczywiście jaką grubością to mam zrobić jeżeli jest taka możliwość. Oczywiście boję się takiego stwierdzenia tzw. ze nie powinno się 2 razy docieplać domu. Proszę o fachowe i przejrzyste uwagi w moim problemie. Pozdrowienia dla wszystkich.



    obecnie mam kocioł komorowy 18kW z Tczewa, rok produkcji 1989 spokojnie wystarcza.

    ściany z zewnątrz nie docieplone, ale wyglądają tak:
    od wewnątrz: cegła pełna 12 cm, miejscami dziurawka, w środku wełna mineralna 5 cm, potem pustak 24 cm 'homemade' :P z żużla (wtedy żadnych materiałów budowlanych nie dało sie dostać) + tynki

    czyli 25kW zdecydowanie za dużo ?



    To by tłumaczyło niewielka różnice w wyglądzie moich pustaków kominowych "keramzytobetonowych" (specjalnie w cudzysłowiu) oraz garnków do terivy baardzo podobnie wyglądających. Przez chwile łudziłem się że dostałem keramzytobetonowe (choć zamawiałem żuzlowe) a to komin jest taki trochę bardziej "żużlowy".Własności użytkowe są chyba jednak takie same. Jak juz masz materiał na ściany toniezle pozostaje potargować się o rabat bo dostałeś nie to co chciałeś



    chcialbym otynkowac dom...poczawszy do wewnatrz jest pustak zuzlowy 6cm styropianu i pol pustaka zuzlowego...czy mozna zastosowac jakas cienka warstwe styropianu bo tynk jest wtedy gladszy i ladniejszy czy jest to niewskazane...co bedzie sie dzialo ze sciana zamknieta miedzy styropianami jesli ona przmarznie..jak inaczej mozna bez stosowania zewnetrznej warstwy styropianu rozwiazac moj problem



    Też się nad tym długo zastanawialiśmy ale po przeliczeniu 1 m/kw (wychodzi 12,5 pustaka żużlowego) wybraliśmy PH 30 + 10 styropian. Materiał trochę droższy, ale koszty pozostałych materiałów(zaprawy - brak spion pionowych, robocizny itp.) niższe, w ogólnym rozrachunku wyszły podobne jak nie wyższe.
    Jak nam zaczeli obliczać za transport, załadunek i rozładunek szarego pustaka to PH z dostawą na miejsce i rozładunkiem HDS w cenie wyszła podobnie.
    pozdrawiamy



    Popieram budowę ściany 3W - jeśli tak masz w projekcie.

    Nie popieram budowy z pustaka żużlowego.

    12 cm. powinno być na zewnątrz. Jednak mój rodzinny dom jest tak zbudowany, że ten pustak 12 cm. jest od wewnątrz i i jest ten dom 3-piętrowy a mieszkam tam blisko 20 lat. Wszystkie obrazy, szafki i inne wiszą idealnie i uwielbiam swój dom. Niemniej jednak jakbym mógł (tzn. jakbym miał w projekcie) to ten pustak 12cm. dałbym na zewnątrz.



    Miałem kiedyś podobny problem tylko, że z pustakiem żużlowym. Oszukałem się trochę i w końcu znalazłem info, że w przypadku takiego materiału lambda jest na poziomie 0,63. Podejrzewam, że pianowy będzie też miał w tych okolicach



    Z tego, co mi wiadomo to pustak zużlowy jest dobrym materiałem, mam tu na myśli wiązanie i wytrzymałośc na przenoszone siły, więc czemu taki dom miałby nie stać przez długie lata??



    Z pustaka żużlowego powinno się raczej budować pomieszczenia gospodarcze (np. garaże). Sama taki zamówiłam. W takiej samej cenie na ściany wewnętrzne można kupić pustaka keramzytowego (4,4) o długości 50 cm.



    Mam do oddania gruz z rozbiórki starego domu (pustak żużlowy, cegła silikatowa, suporeks).
    Może się przydać na utwardzenie terenu po jesiennych deszczach.....
    Lipków Gm Stare Babice.



    Materiał pustaki żużlowe (atestowane znak B) ściana była murowana w 2001 r. ( kwiecień) a tynkowana w 2002 r. (czerwiec).



    Zasłyszałem kiedyś że szlaka np. z miału musi leżakować jakiś czas aby odgazowała i wtedy robi sie np.pustaki żużlowe.



    Zmieniając materiał ściany paradoksalnie zaoszczędzi sie niewiele. Zależy jaki gazobeton szary czy biały na jaki pustak alfa żużlowy czy keramzytowy. Na żużlowy bym nie zamienił. Zaraz ktos napisze że domy z tego stoja i jest OK ale po co brać szajs, ile na tym zaoszczędzisz?



    Jeszcze jedno
    http://images1.fotosik.pl/236/d14c00ce2f0ed0fdmed.jpg


    napiszę tez troszkę o kosztach bo pewnie kazdy kto ma zamiar budowac jest tego ciekaw, ja tez szukałem postów o tym ile kosztuje budowa domu i znalazłem tylko jeden, wiec aby pomóc lub wystraszyc zalezy jak to odbierzecie to napiszę ilewydałem i na co do tej pory:
    1. pozwolenia przepisanie i projekt:
    - mapki do notariusza i porzepisanie - 600 zł
    - podział działki i mapki u geodety wytyczenie budynku - 2500 zł
    - projekt - 2300 zł
    - 1 ttona cement ( sam robiłem troche bloczków 1600 szt) - 300 zł
    - tartak bo drzewo miałem swoje na wiezbe + transport piwko itp - 700 zł

    - czyli punkt 1 - 6400zł

    2,
    -stal 1650 kg - 3800zł
    - kopanie piwnic i ław oaz wywóz ziemi - 2000 zł
    - na zalewanie ław
    - cement 5t - 1500 zł
    - żwir 40t - 800zł
    - wódka , piwo i pomocnicy 400zł
    - pustaki max cegła pełna i kominy+ wentylacja 11000
    -projekt na wode przecisk (przez drogę krajową z tym było kupe kłopotu) i podłaczenie wody - 4000 zł

    czyli 2 - 23500 zł

    3.piwnice
    - folia fundamentowa - 240 zł
    - cement 6t - 1800 zł
    - murarze + pomocnicy - 2500 zł
    piasek 30t - 600 zł
    - pustaki żużlowe , bloczki betonowe, gwozdzie i pierdoły - 1900zł
    - kierownik budowy - 500zł
    - na scianki działowe beton komorkowy odkupiłem od kogos kto miał sie budowac ale zrezygnowal - 2000zł

    czyli 3 - 7640 zł

    4. strop( w tym zrobienie zbrojenia) i budowa parteru
    - cement 5 t -1500zł
    - zwir 20t - 400 zł
    - obiad pomocnicy i piwo 500 zł
    - parter
    - cement 4t ( zdrozał) - 1300 zł
    - piasek 20t - 400zł
    - obiad pomocnicy 500 zł
    - murarze - 1800

    czyli 4 - 6400 zł

    5 strop
    - musiałem dokupic drutu - 2000 zł
    - zrobieniezbrojenia -500 zł
    - zalanie stropu (gruszka) 13t betonu + pompa- 2600zł netto
    czyli 5 - 5100zł

    6. szczyty pod wiezbę i wiezba
    - cementu i pisaku zastało z parteru
    - muraze + pomoc 600 zł
    - musiałem dokupic drewna bo było mało - 700 zł
    - ciesla za wiezbę - 2000 zł
    - gwozdzie + pierdoły - 200zł
    czyli 6 - 3500 zł
    moze o czyms zapomniałem, duzo pracy własnej prawie kazda wolna chwila na budowie

    CZYLI W SUMIE WYSZŁO MI 52540 ZŁ DO OBECNEGO STANU CHYBA NIE JEST ZLE :)
    Pozdrawiam

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •