Indeks odchudzicsieKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Dolny prx plKazimierz Rymut Nazwiska PolakówKazimierz przerwa-tetmajer: Poezje
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ministranci-w.keep.pl
  •  

    odchudzicsie

    Ciołkiewicz wielki odnowiciel i budowniczy zrewitalizowanego Żyrardowa? Nie! Nie! Nie! Kazimierz Wielki to na pewno z niego nie jest i nie będzie, co najwyżej - Stanisław Leszczyński. Wymyślił sobie urzędas – nierób, turystykę w Żyrardowie?! Żyrardowska starówka ewenement na skalę Europy, tak mówią starając się zatrzeć złe wrażenie jego wyborcze przydupasy. Baseny, korty, hotele, cuda nie widy, ale skąd na to brać? Zapożyczać się w bankach czy jałmużna z UE? Wyłącznie! W miejscowościach, o których wspominacie Grodzisk, Mszczonów, Sochaczew czy nawet tak nie lubiane Skierniewice, miasta, które nie pozwoliły się wpuścić w kanał, i jednocześnie nie dały się zniszczyć i rozkraść. 8 lat rządów Ciołkiewicza doprowadził Żyrardów do samego dna! Jeśli nie istnieje w nim żaden przemysł, wartość miasta jako metropolii, jest praktycznie zerowa. Zwróćcie uwagę na rynek mieszkaniowy. W Żyrardowie pomimo dwukrotnie i nawet trzykrotnie tańszych mieszkań, nikt tu nie chce się sprowadzać. Dlaczego? Porównajcie to do Grodziska, Błonia, Ożarowa, Pruszkowa czy Piastowa. Odległość niewielka, a gospodarczo i kulturowo dzieli nas od nich już ogromna - przepaść!



    Swój do Swojego ciągnie , dwa peerlowskie miasta (centra) się złączą , tylko czy aby na pewno na tym zyskamy myślę że jednak to Warszawiacy chcą trochę zawładnąć Śląską Aglomeracją bo przecież widać tutaj wielki potencjał ludzki tylko nikt tego centrum Katowic oprócz samych mieszkanców Katowic jakoś specjalnie nie lubi , tak samo jak Sosnowca i klimatu ogromu blokowisk , tego klimatu pustych prlowskich hoteli , przestrzeni , to nie to samo co zgiełk ulic pierzejowej zabudowy , klimat bram , tak samo jest z Krakowem i Warszawą i tak samo jest i będzie między Śląskiem a Warszawą i tego nikt nie jest w stanie zmienić , to jest oczywiste że chcą wejść bardziej na Śląski rynek muzyczny czy inny tylko nie wiedza jak to zrobić a ludzi do tego "centrum" zbytnio nie ciągnie.

    Tak jak mówię to nie te klimaty w których żyjemy na Śląsku czy w Krakowie.

    Ogólnie jestem na tak , ale dlaczego ma to być w jakimś dziwnym porozumieniu z Warszawą czy wy nie rozumiecie że nam nic to nie da i nic na tym Śląsk i Śląskie sprawy nie zyskają w Warszawie bo tam jest mentalność inna oni darzą bardziej szacunkiem Kazimierz niż Katowice , Kraków Wieliczke , a Katowice cały Śląsk i to z nim powinny się trzymać i na nim wzorować a nie ugrywać jakąś dziwną grą o świeczke z Warszawą która tak jak przed 90 będzie nas miała głęboko w...

    I nie jest to jakieś dziwne uprzedzenie do tzw "Goroli" , ale po prostu racjonalna myśl i po części wiedza Historyczna mówiła i mówi nam o tym że nie jesteśmy w stanie nic ugrać dla siebie , to jedynie oni widza potencjał i to oni chcą się pokazać a my w Polsce nic nie ugramy , nie warto przykład chociażby z paru powszednich dni kiedy to Legia chce się wcisnąć na chama na puchary , i ta cała sytuacja z niewyjaśnionym sędzią "Warszawiakiem" który robi co może by skarcić Ruch Chorzów.

    Andrzej Niedzielan pomimo tego iż jest reprezentantem Polski zostaje celowo sfaulowany i to wszystko po to aby Legia wcisnela swoje 4 litery w 3 miejsce w Tabeli , nasuwa mi się więc pytanie czy Ludzie ze Śląska są w Polsce szanowani pomimo tego że grają w "Reprezentacji Polski" to jeden kwiatek tylko jak traktują nas w Warszawie i tym bardziej w Polsce , to taka moja mała anegdota i podanie jednego z ostatnich dni przykładu jak nas traktują i kim dla nich jesteśmy , a jesteśmy łakomym kąskiem chętnym do połknięcia , Katowice może tak ale GOP zawsze razem.

    Jest to moja osobista opinia na ten temat , i jak pewnie każdy z nas ma prawo do wypowiadania się w każdej kwesti na tym forum i proszę moderatorów o nie kasowanie moich postów , bo jest to niesmaczne , zwłaszcza gdy są usuwane bezpodstawnie.



    " />Audycja 23, 2009.06.16.

    1. Widok z Balkonu (Lanckorona) — Marek Grechuta [04:57]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    2. Jakby wypłynął nagle (Opera w Sydney) — Marek Grechuta [02:50]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    3. Góry me wysokie (Zakopane) — Marek Grechuta [03:01]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    4. Jest jak kwiat (Paryż) — Marek Grechuta [03:30]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    5. Gdzieś na mapy skraju (Zamość) — Marek Grechuta [03:46]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    6. Stara historia (Ateny) — Marek Grechuta [02:08]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    7. Jak perła między wzgórzami (Kazimierz Dolny nad Wisłą) — Marek Grechuta [04:55]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    8. Wokół zaczarowany świat (Wenecja) — Marek Grechuta [04:12]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    9. Moje miasto (Kraków) — Marek Grechuta [03:01]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    10. Jak wielkie jabłko (Nowy Jork) — Marek Grechuta [03:25]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    11. Prom na Wiśle pod Tyńcem — Marek Grechuta [02:32]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    12. Sozopol — Marek Grechuta [01:48]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    13. Kraków — Myslovitz & Marek Grechuta [03:27]
    (Niezwykłe miejsca, 2003)
    14. Far Far Away — Blackmore's Night [03:54]
    (Secret Voyage, 2008)
    15. Madagascar — Guns N' Roses [05:38]
    (Chinese Democracy, 2008)
    16. The Ice Hotel — Stacey Kent [04:46]
    (Breakfast On The Morning Tram, 2007)
    17. My Wife's Home Town — Bob Dylan [04:15]
    (Together Through Life, 2009)
    18. Moje miejsce — Mariusz Lubomski [05:15]
    (Ambiwalencja, 2008)
    19. Dzieci Wybiegły — Elektryczne Gitary [05:17]
    (Antena, 2009)
    20. Modlitwa o Arkadię — Grzegorz Bukała [04:53]
    (Pocztówki z Macondo, 2008)
    21. Plainsong — The Cure [05:16]
    (Disintegration, 1989)



    " />Witam
    Oto tekst, z mojej skrzynki pw z opisem trasy przejazdu na Kazimierz nadesłany przez Kubę
    Myślę, że opis na jazde z zawiazanymi oczami
    Bardziej precyzyjnie mozna tylko opisac droge na węch np.......skręć w prawo gdy poczujesz zapach z cukierni na rogu.........
    Oficjalnie zgłaszam Kubę do Naszej mapy pomocy na drodze
    Wielkie THX !!!!
    "Za bramkami jak pisałeś skręcasz w prawo. Jedziesz w kierunku ZAKOPANEGO.
    Jedziesz A4'rką kilkanaście KM'ów, mijasz skręt na Tyniec, mijasz skręt na Skawinę(Oświęcim), następnie będziesz miał skręt na ZAKOPANE.
    Zaraz za skrętem na zakopane masz skręt na Kraków(może pisze tam Centrum). I tam skręcisz w prawo...
    Zawijasem wyjedziesz na drogę w stronę krakowa...
    Jedziesz cały czas prosto, mijasz po drodze parę świateł, na których jedziesz prosto... Mijasz po prawej Carrefour i walisz dalej prosto...
    Po drodze będziesz miał jeszcze parę skrzyżowań i na wszystich jedziesz PROSTO. W końcu dojedziesz do Ronda MATECZNE(przed rondem masz po prawej stację BP i MC Donald). Na rondzie skręcasz w LEWO.
    Walisz prosto... Mijasz po drodze Hotel Forum(po prawej stronie, już zamknięty, ale WIELKI jest, to Go poznasz).
    Zaraz za Hotelem będziesz miał rozwidlenie...
    Jedna droga(w prawo) będzie prowadziła do Tunelu, zaś druga(w lewo) pod górkę na Rondo.
    Ty musisz pojechać tą w lewo, na rondo(grunwaldzkie)...

    Na rondzie skręcasz w PRAWO. Wjedziesz na ulice Dietla Józefa. Za rondem przejeżdżasz od razu nad wisłą... Potem jedziesz dalej prosto za mostem...
    Miniesz pierwsze większe skrzyżowanie(z ulicą Krakowską). Jedziesz na Nim prosto...

    Później będzie następne większe skrzyżowanie(ze światłami oczywiście), na którym skręcisz w prawo. Będzie to ulica STAROWIŚLNA.
    Będąc na starowiślnej jedziesz już powoli, gdyż musisz skręcić w prawo na ulice MIODOWĄ.(od skrzyzowania jest to bodajże DRUGA w prawo).
    Jak wjedziesz na miodową, to ulica SZEROKA jest najprawdopodobniej pierwsza w lewo, ale to już zobaczysz na miejscu...

    Mam nadzieję że zobrazowałem Ci mniej więcej trasę... Ew. żebyś zobaczył dokładniej, wejdź sobie na http://www.pilot.pl i wpisz tam Miejscowość KRAKÓW ulica SZEROKA i Ci pokaże na mapie gdzie to jest i sobie prześledzisz drogę z zakopianki...

    Pozdrówki i jak coś to się odezwij...
    Ew. dzwoń 505034467 jakby była potrzeba to Cię pokieruję jeszcze jak jechać... Kuba



    Fajny tekst promujący miasto pojawił się na http://www.turystyka24h.pl/. Wspomniane jest nawet o ESK 2016 i podkreślone nasze spore szanse. Co prawda tekst jest ultraprolubelski, ale w sumie nie ma w nim nic niezgodnego z prawdą.


    Wielkie miasto Lublin
    2009-06-22

    Lublin to miasto, które każdy szanujący się turysta powinien odwiedzić. Jeśli ktoś chce poznać piękną polską kulturę z tamtego zakątka kraju, powinien w te wakacje udać się właśnie do Lublina.

    Miasto położone jest w środkowo-wschodniej części Polski, na wyżynie lubelskiej w województwie lubelskim nad rzeką Bystrzycą. Jest to największe miasto w swoim regionie. Zajmuje 147km². Liczba mieszkańców to ponad 350tyś. Pierwsze wzmianki o Lublinie datuję się na 1198 rok. Prawa miejskie zyskał nieco później. Lublin obfituje w zabytki, przepiękne kamienice, kościoły, zamki. Bujna i ciekawa historia tworzy z tego miasta idealny cel podróży dla turystów. W Lublinie znajdują się Uniwersytet Marii Curie –Skłodowskiej, Akademia Medyczna, Akademia Rolnicza, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska i jeszcze kilka innych wyższych uczelni co podnosi rangę miasta i czyni jednym z najpiękniejszych miast studenckich w kraju. Nie brakuje tu akademików dzięki czemu oferta miejsc na nocleg w Lublinie jest całkiem pokaźna.

    Lublin był miejscem współistnienia wielu kultur i religii, a brak ciężkiego przemysłu dał nam nieskazitelne tereny, które w połączeniu z bogatą bazą noclegową i gastronomiczną tworzy doskonałe miejsce dla spędzania czasu wolnego. Znajduje się tutaj 15 hoteli plus kilka zajazdów i dworów. Dobra komunikacja z Lublinem to kolejny plus. Można się tu dostać tradycyjnymi środkami transportu, a w niedługiej przyszłości również samolotem, ponieważ realizowane są już projekty lotniska, które ma być ukończone do 2011 roku.

    Odległość tylko 160km od Warszawy, pozwoliła na rozwinięcie się turystyki biznesowej. W końcu gdzie znajdziemy ładniejsze miasto w całym regionie na zorganizowanie szkoleń dla swoich pracowników. Spotkanie na konferencji, czy szkoleniu można przecież połączyć ze zwiedzaniem, co pozwala na większą integracje szkolonej grupy. Ten, kto był w Lublinie wie, że gdy przychodzi noc miasto jest przepięknie oświetlone, stare kamienice, kościoły, zamki wyglądają wtedy magicznie, tworzy się niepowtarzalna atmosfera.

    Warto wspomnieć o bardzo ciekawej i przykuwającej uwagę kuchni regionu. Odwiedzając restauracje czy jakiś lokal gastronomiczny można natknąć się na stylowe lokale, gdzie kelnerki ubrane są w średniowieczne suknie, a jadłospis przypomina kuchnię z dawnych czasów. Taki klimat potrafi wprowadzić człowieka w odpowiedni nastrój, nie trudno wówczas wyobrazić sobie w tak pięknej scenerii, jak to bywało kilkaset lat temu...

    Chyba nie bez przyczyny powstały w Lublinie nowoczesne targi wystawiennicze, zielarskie, budownicze czy też rolnicze. Nie bez znaczenia jest fakt, że w okolicy znajduje się również wiele atrakcyjnych miejscowości jak Zamość - wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, czy też przepiękny Kazimierz Dolny.

    Funkcje rekreacyjne w regionie spełnia Zalew Zemborzycki, który jest doskonale zagospodarowany we wszelkiego rodzaju sprzęt wodny i rekreacyjny. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się las Dąbrowa oraz las Stary Gaj.

    Lublin konkuruje wraz z Poznaniem, Toruniem, Łodzią, Szczecinem i Gdańskiem o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Miasto posiada wiele muzeów, galerii, teatr, opere i wcale to pewnie nikogo nie zdziwi, gdy ten wyścig wygra wielkie miasto Lublin. Łatwo można się zakochać w tym jakże ciekawym i pięknym mieście. Wszyscy, którzy do tej pory nie byli w Lublinie powinni nadrobić zaległości i czym prędzej udać się do stolicy ziemi lubelskiej przy pierwszej okazji.

    Korzystajmy z możliwości jakie daje to miasto.

    Tomasz Zendlewicz

    http://www.turystyka...lublin-633.html



    " />Wrocław za prawie rok. Kpina

    Poniżej prezentujemy szczegółowy wykaz z podziałem na etapy i przewidywanymi kanałami, które zostaną wykorzystane do celów transmisji (zgodnie z zarządzeniem nr 11 Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 4 maja 2010).

    Etap I (30.09.2010)
    RTCN Poznań/Śrem - k. 39 (618 MHz)
    RTCN Warszawa/PKiN - k. 48 (690 MHz)
    RTCN Warszawa/Raszyn - k. 48 (690 MHz)
    RTCN Zielona Góra/Jemiołów - 46 (674 MHz)
    RTCN Żagań/Wichów - k. 41 (634 MHz)

    Etap II (31.12.2010)
    RTCN Gdańsk/Chwaszczyno - k. 35 (586 MHz)
    RTCN Piła/Rusinowo - k. 43 (650 MHz)
    RTCN Płock/Rachocin - k. 57 (762 MHz)
    RTCN Siedlce/Łosice - k. 43 (650 MHz)
    RTCN Szczecin/Kołowo - k. 34 (578 MHz)
    RTON Iława/Kisielice - k. 24 (498 MHz)
    RTCN Białogard/Sławoborze - k. 50 (706 MHz)
    RTCN Częstochowa/Wręczyca - k. 39 (618 MHz)
    RTCN Kalisz/Mikstat - k. 44 (658 MHz)
    RTCN Olsztyn/Pieczewo - k. 33 (570 MHz)
    RTCN Rzeszów/Sucha Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 32 (562 MHz)
    RTON Świnoujście/ul. Chrobrego - k. 34 (578 MHz)
    RTON Wisła/Skrzyczne - k. 38 (610 MHz), po wyłączeniu analogu k. 58 (770 MHz)

    Etap III (31.07.2011)
    RTCN Białystok/Krynice - k. 49 (698 MHz)
    RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec - k. 32 (562 MHz)
    RTCN Dęblin/Ryki - k. 24 (498 MHz)
    RTCN Katowice/Kosztowy - k. 49 (698 MHz)
    RTCN Kielce/Św Krzyż - k. 36 (594 MHz), po wyłączeniu analogu k. 37 (602 MHz)
    RTCN Konin/Żółwieniec - k. 45 (666 MHz)
    RTCN Kraków/Chorągwica - k. 64 (818 MHz), po wyłączeniu analogu k. 23 (490 MHz)
    RTCN Lublin/Piaski - k. 21 (474 MHz)
    RTCN Przemyśl/Tatarska Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 59 (778 MHz)
    RTCN Przysucha/Kozłowiec - k. 37 (602 MHz)
    RTCN Suwałki/Krzemianucha - k. 29 (538 MHz)
    RTCN Szczawnica/Przehyba - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
    RTCN Wrocław/Ślęża - k. 58 (770 MHz)
    RTCN Zamość/Tarnawatka - k. 52 (722 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
    RTON Elbląg/Jagodnik - k. 25 (506 MHz)
    RTON Kłodzko/Czarna Góra - k. 58 (770 MHz)
    RTON Koszalin/Gołogóra - k. 47 (682 MHz)
    RTON Lębork/Skórowo Nowe - k. 45 (666 MHz), po wyłączeniu analogu k. 35 (586 MHz)
    RTON Opole/Chrzelice - k. 34 (578 MHz)
    RTON Rabka/Luboń Wielki - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
    RTON Tarnów/g. św Marcina - k. 23 (490 MHz)
    RTON Zakopane/Gubałówka - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)

    Etap IV (31.12.2011)
    INFO TV FM Gniezno - k. 43 (650 MHz)
    INFO TV FM Leżajsk - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 59 (778 MHz)
    INFO TV FM Ostrołęka - k. 41 (634 MHz)
    RSTV Bieszczady/Góra Jawor - k. 32 (562 MHz)
    RSTV EC Łódź - k. 24 (498 MHz)
    RSTV Gorlice/Maślana Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)

    Uwagi:

    Brak przydziału dla nadajników:
    - RTCN Giżycko/Miłki (po wyłączeniu transmisji analogowych Mux 2 trafi na kanał 43 lub 48)
    - RTON Jelenia Góra/Śnieżne Kotły (po wyłączeniu transmisji analogowych Mux 2 trafi na kanał 35)
    W obydwu przypadkach nieoficjalnie mówi się jednak, że w razie potrzeby znajdzie się doraźne rozwiązanie tymczasowe.

    Do uruchomienia Mux 2 mogą okazać się wymagane zmiany kanałów dla:

    Etap I (30.09.2010)
    - TVP Info/TVP Lublin z SLR Kazimierz Dolny/Góry I (na potrzeby: RTCN Warszawa/Raszyn)

    Etap II (31.12.2010)
    - TVP 2 z RkCN Gdynia/Oksywie (na potrzeby: RTON Iława/Kisielice)
    - TVP 1 z TON Ciechanów/Monte Cassino (na potrzeby: RTCN Płock/Rachocin)

    Etap III (31.07.2011)
    - TVP 2 z TSR Wisła/G. Kozińce (na potrzeby: RTCN Katowice/Kosztowy)
    - TVP Info/TVP Katowice z TSR Racibórz/ul. Cmentarna (na potrzeby RTCN Katowice/Kosztowy)
    - TVP 1 z TSR Starachowice/ul. Martenowska (na potrzeby: RTCN Kielce/Św. Krzyż)
    - Polsat z nadajnika Chełm/Hotel Kamena (na potrzeby: RTCN Lublin/Piaski)
    - TVN z TSR Stalowa Wola/B. Mostostal (na potrzeby RTCN Lublin/Piaski)
    - Polsat z nadajnika Skierniewice/Bartniki (na potrzeby: RTCN Przysucha/Kozłowiec)
    - TVN z TON Gołdap/Piękna Góra (na potrzeby: RTCN Suwałki/Krzemianucha)
    - TVP 1 z TSR Strzyżów/Działy (na potrzeby: RTON Tarnów/g. św. Marcina)

    Etap IV (31.12.2011)
    - TVP 2 z TSR Stuposiany/g. Czereszna (na potrzeby: RSTV Bieszczady/Góra Jawor)
    - TVP 2 z TSR Włocławek/pl. Wolności (na potrzeby: RSTV EC Łódź)

    Do uruchomienia Mux 2 konieczne będzie wyłączenie (Etap III - 31.07.2011):
    - TV Puls z SLR Katowice/Bytków (na potrzeby: RTON Opole/Chrzelice)
    źródło http://www.digi-tv.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •