Indeks odchudzicsieKatedra Medycyny Rodzinnej Zabrze 3 MajaKatedra św. Jakuba w OlsztynieKatedra i Zakład Protetyki StomatologicznejKatedra Warszawa ul.ŚwiętojańskaKatedra Chrystusa Króla KatowiceKatedra Ekonomii Na Ar W PoznaniuKatedra św. Mikołaja w ElbląguKatedra Etnologii i Antropologii KulturowejKatedra Świętego Floriana WarszawaKatedra św Anny w Warszawie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ministranci-w.keep.pl
  •  

    odchudzicsie

    22.12.2009 (wtorek) godzina 17:00 , sala 217, zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Obywatelskiej Szkoły Prawa "IUS". Tematykę Europejskiego Kodeksu dobrej Administracji podejmie mgr Marcin Przybysz, asystent w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Integracji Europejskiej WPiA US.
    Przyjdź i dowiedz się jakie prawa przysługują Ci w trakcie załatwiania spraw w urzędach, instytucjach państwowych i samorządowych!

    Obywatelska Szkoła Prawa „IUS” jest kolejnym projektem mającym na celu edukację prawną szczecinian, realizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Społecznej i Prawnej „IUS ET RATIO” oraz Studencką Poradnię Prawną w Szczecinie.



    Informuję, iż najbliższe zebranie Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego odbędzie się 23go października o godz. 12. Zbiórka pod katedrą [p. 206] – następnie przejdziemy do jednej z sal wykładowych.
    Zebranie będzie miało charakter walnego zebrania w związku, z czym obecność członków ma charakter obowiązkowy.
    Osoby, które nie mogą wziąć w nim udziału zobowiązane są do powiadomienia o tym fakcie Przewodniczącego Koła (nie później niż w dniu zebranie) wraz z podaniem uzasadnienia swej nieobecności. Wszyscy, którzy nie dopełnią tego obowiązku zostaną skreśleni z listy członków Koła na mocy art. 6 statutu Koła.



    Wiec sprawa jest jasna i wyglada nastepujaco.

    Od przeprowadzania ankiet jest instytut i dr Kosowka nie ma na nie zadnego wplywu. Natomiast o tym, kto prowadzi cwiczenia decyduje w katedrze prawa konstytucyjnego prof. Zieba i to do niego wszelkie uwagi nalezy kierowac, tzn. mozna isc porozmawiac albo napisac odpowiedni list z uwagami negatywnymi lub pozytywnymi (o ile takie beda, hehe). Podloze pod nasze pismo juz jest (czyli ocena cw. zlozona przez dr Kosowska po wizytacji). W tej sytuacji propozycja kjt i moja jest taka, zeby odpowiedni list napisac po sesji i na jednym z pierwszych egzaminow w nowym semestrze rzucic w obieg, kto uzna za stosowne podpisanie sie pod nim, ten sie podpisze.

    Co Wy na to?



    http://wiadomosci.gazeta....69,4206766.html

    Dr Mariusz Jabłoński, Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego: - Akcja wrocławskiej internautki nie będzie miała żadnych skutków prawnych. Oczywiście ma ona możliwość zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum. Ale z całą pewnością marszałek Sejmu nie będzie miał żadnych podstaw, by poddać go pod głosowanie w Sejmie. W naszym systemie prawnym nie ma możliwości odwołania prezydenta w referendum ogólnokrajowym. Nie ma takiej instytucji odwoławczej, która pozwalałaby pozbawić urzędu głowę państwa w drodze głosowania powszechnego. Choć artykuł 125 Konstytucji RP mówi wprawdzie, że referendum ogólnokrajowe może być przeprowadzone w "sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa", to w literaturze przedmiotu i orzecznictwie przyjęte jest, że nie dotyczą one spraw personalnych. O złożeniu z urzędu prezydenta RP w trakcie trwania kadencji może zdecydować na przykład Trybunał Stanu, bo to on orzeka o odpowiedzialności głowy państwa. Posła i senatora w czasie trwania kadencji również nie można odwołać w drodze głosowania powszechnego.



    Siedem lat... Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, właśnie tyle powinna trwać kadencja prezydenta RP...
    Swoją propozycję zgłosił w liście do naukowców zajmujących się tematyką konstytucyjną...
    Prezydent napisał też o niebezpieczeństwach, jakie może nieść za sobą dominacja jednej partii...

    Lech Kaczyński w liście do uczestników 51. Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Konstytucyjnego napisał, że jako profesor prawa chciałby zgłosić kilka uwag i propozycji, do obecnych i przyszłych rozwiązań ustrojowych...


    Poddaje m.in. pod rozwagę możliwość wydłużenia kadencji prezydenta do siedmiu lat, przy jednoczesnym wykluczeniu możliwości ponownego wyboru tej samej osoby na ten urząd...
    To - jego zdaniem - byłoby korzystne ze względu na funkcjonujący w Polsce system wielopartyjny...
    Rozwiązanie takie prowadziłoby do wzrostu znaczenia roli prezydenckiego arbitrażu gwarantującego ciągłość i sprawność funkcjonowania instytucji ustrojowych państwa.



    Poczekajmy na to co zaproponuje adwokat, jest na pewno sto sposobów na rozwiązanie problemu, i wszystkie legalne.
    To bezprawne rozporządzenie uderza też w nas, więc mamy interes prawny w zaangażowaniu adwokata do obalenia tego bezprawnego rozporządzenia, a to, że sprawę będzie prowadził ten sam adwokat, który broni Andrzeja, to chyba oczywiste, że lepiej brać takiego, który już ma doświadczenie w analogicznej sprawie.
    Na pewno też będą jakieś koszty ekspertyz, bo chcąc zakwestionować millerowskie rozporządzenie, wypadało by mieć opinię jakiejś katedry prawa konstytucyjnego, to też kosztuje.
    Poczekajmy, zobaczymy co powie prawnik, cierpliwość palecem dół wykopie.



    INSTYTUT NAUK ADMINISTRACYJNYCH
    Dr M. Grudziński (406) Prawo administracyjne gospodarcze
    Dr Janusz Korczak (502) nauka administracji
    Dr Magdalena Tabernacka (405) nauka administracji

    INSTYTUT NAUK EKONOMICZNYCH
    Dr Julitta Koćwin (204 C)
    Dr Ewa Mika (210)
    Dr Niklewicz-Pijaczyńska (204C)

    INSTYTUT HISTORII PAŃSTWA I PRAWA
    Dr Marek Kinstler (404 B) powszechna historia państwa i prawa
    Dr hab. Józef Koredczuk (508 B) powszechna historia państwa i prawa
    Prof. Dr hab. Tomasz Kruszewski (406B) historia administracji
    Dr Andrzej Pasek (504 B) historia państwa i prawa polskiego
    Dr Marek Podkowski (505 B) historia administracji
    Dr Jacek Przygodzki (304 B) historia administracji

    KATEDRA TEORII I FILOZOFII PRAWA
    Prof. Dr hab. Włodzimierz Gromski (512) teoria i filozofia prawa

    KATEDRA PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO I EUROPEJSKIEGO
    Dr Wojciech Kilarski (219) prawo międzynarodowe i europejskie
    Dr hab. Dagmara Kornobis-Romanowska (223) prawo międzynarodowe i europejskie

    KATEDRA DOKTRYN POLITYCZNYCH I PRAWNYCH
    Dr Tomasz Scheffler (306) doktryny polityczne i prawne

    KATEDRA PRAWA KONSTYTUCYJNEGO
    Dr Ryszard Balicki (414)
    Prof. Dr hab. Krystian Complak (507)
    Prof. dr hab. Małgorzata Masternak-Kubiak (410)

    CENTRUM BADAŃ PROBLEMÓW PRAWNYCH EKONOMII I KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ
    Dr Ewa Galewska (303 C)

    KATEDRA PRAWA FINANSOWEGO
    Dr Dobrosława Antonów (310)
    Dr Patrycja Zawadzka (310)

    KATEDRA KRYMINOLOGII I PRAWA KARNEGO GOSPODARCZEGO
    Dr Zygfryd Siwik (p.5 parter b,A) kryminologia i prawo karne gospodarcze

    KATEDRA KRYMINALISTYKI
    Dr Maciej Trzciński (p.4, parter A) kryminalistyka

    KATEDRA PRAWA KARNEGO MATERIALNEGO
    Dr Anna Muszyńska (205) prawo karne materialne



    Bp Ryczan: cofamy się bardzo szybko, już IPN nie będzie bronił prawdziwej pamięci narodowej.

    Biskup kielecki Kazimierz Ryczan w homilii podczas mszy św. sprawowanej 3 maja w intencji ojczyzny podkreślił, że po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, "musimy od nowa walczyć o dusze narodu" i modlić się o "prezydenta, który będzie mu służył".
    - Mieliśmy nadzieję, że walka toczyć się będzie o Polskę bogatą, dostatnią, wiarygodną i praworządną. Tymczasem od nowa musimy walczyć o duszę narodu, którą zatruwają polskojęzyczne środki masowego przekazu - powiedział ordynariusz kielecki do uczestników uroczystości, którzy w 219. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wypełnili katedrę.

    Biskup podkreślił, że nie żyje prezydent, który walczył o prawa Polski w UE, kochał ojczyznę z jej historią i jej naród. Uświadamiał mu również - mówił hierarcha - że musimy pamiętać o swej historii oraz ciekawej i niepowtarzalnej tożsamości, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje.

    Bp Ryczan wezwał wiernych, by prosili z nim Matkę Boską Królową Polski "o mądrego prezydenta, który będzie służył narodowi, a nie pragmatyzmowi partii".

    - Siły rozłamu nie uszanowały żałoby narodowej, nie uszanowano bólu narodu; nad trumną ofiar wypadku prasowe hieny rozpoczęły swój niszczący proces. Nowocześni propagandziści w pogoni za sensacją zagubili lub celowo zapomnieli niepisaną zasadę, że o umarłych mówi się tylko dobrze. Europa też o tym zapomniała - podkreślił biskup kielecki.

    Z dezaprobatą odniósł się też do komentarzy internautów, którzy domagali się odwołania redaktora TVP Jana Pospieszalskiego, "autora programu o nastrojach Polaków po tragedii smoleńskiej", zarzucając mu manipulowanie widzami. - Zbliżamy się coraz bardziej do Białorusi - skwitował te oskarżenia bp Ryczan.

    W jego ocenie "cofamy się bardzo szybko". - Już IPN nie będzie bronił prawdziwej pamięci narodowej, przerażeni funkcjonariusze zakłamania z PRL mogą spać spokojnie - nie zagraża im wytykanie prawdy, dziennikarze, wyżsi urzędnicy i profesorowie mogą się kryć za swoimi tytułami - mówił biskup, nawiązując do nowelizacji ustawy o IPN podpisanej przez marszałka Sejmu pełniącego obowiązki prezydenta.

    Bp Ryczan zaapelował do świętokrzyskich parlamentarzystów, by nie przenosili sporów z Warszawy do Kielc i współpracowali razem. - Nie bądźcie małoduszni; tego oczekują od was emeryci, kombatanci, dzieci i młodzież. Jest was wielu - siłą wspólnego głosu walczcie o dobro ziemi świętokrzyskiej; ta ziemia o to was błaga - zwrócił się do posłów i senatorów.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •