odchudzicsie
Słynny Tytanik (budynek ze szkła) postawiony od Zabytku Katedry ok. 15 metrów. Ani to nie ma wyglądu ani w dobrym smaku i guście. Jak to możliwe żeby tak blisko katedry powstał budynek ze szkła ?
Mam pytanie do Architekta Gorzowa Wlkp. ile wziął w łapę żeby wyraził zgodę na budowę budynku szpetnego „wiza wi” Katedry z XII w.
Kto to widział żeby w centrum Gorzowa były same banki.
Nikt nie jest zadowolony ani petenci banku ani turyści tylko zadowolony jest ten który dostał kopertę.
Nie wierze ze Gorzowianin celowo chciał zeszpecić miasto. Co nim kierowało oprócz pieniędzy. Co Gorzów mu zrobił że tak się zemścił
Ps: Zobaczcie na te ochydne balkony. Z bliska widać rdzę !
To się wzywa strażaków
no właśnie nie bardzo ludzie wiedzą jak postępować w takich sytuacjach
ZaP, ja absolutnie nie czuję się na siłach, żeby podjąć dyskusję z tym Panem, czy jest jakaś lista sokolników? mogłabym poprosić wtedy kogoś z okolic Gorzowa o pomoc/interwencję!
dzisiaj rano zlokalizowałam nowe stanowisko pustułek w mieście - to już kolejne:
1. katedra w ścisłym centrum
2. kamienica w centrum (poniemiecka-wysoka,opuszczona) ul. 30-go Stycznia
3. budynek Urzędu Wojewódzkiego (10 pięter)
4. Hotel Mieszko ul. Kos.Gdyńskich (nowe)
5. ul. Tuwima - budynek 2piętrowy
pustułki w Gorzowie Wlkp. mają się całkiem nieźle
Wieczna wojna Gorzowa z Zieloną Górą Kiedyś był nawet taki dowcip:
-4 zabytki Gorzowa Wlkp
-3 linie tramwajowe i katedra
Oczywiście dowcip powstał w Zielonej Górze. A tak na serio to tylko mozemy się cieszyć, że takie stowarzyszenie powstanie To fajnie, że są ludzie, którzy chcą się tym zajmować
"Moooooooooooje miasto..."
Gorzów Wielkopolski, położony nad Wartą, w samym środku węzła komunikacyjnego Berlin/Europa - Szczecin/Gdańsk - Poznań/Warszawa - Zielona Góra/Wrocław...typowe małe miasto... zaledwie 130 tys ludków, ale kocham je...no ale i tak się z niego wyprowadzę kiedyś, bo marzy mi się domek na wsi jakieś uroki to miasto ma? hmm... katedra z XIII lub XIV wieku...chodzimy czasami do niej z Kamilą...oprócz tego Spichlerz z XIIIw i troszkę muru obronnego...co ciekawe, Gorzów, podobnie jak Rzym położony jest na 7 wzgórzach...
ale co z tego jak i tak nikt z Was tu nie przyjedzie
Rusza całoroczny (mam nadzieję) projekt CZAS NA WOLNOŚĆ organizowany przez Stowarzyszenie Św. Tytusa, SNE oraz wspólnoty Gorzowa Wlkp.
Projekt podzieliliśmy na comiesięczne etapy.
I ETAP:
- REKOLEKCJE Z O. JAMESEM http://wolczyn.kapucyni.pl/forum/viewtopic.php?p=24542#24542 ( www.katedra.odnowa.org/rekolekcje )
- po zakończeniu rekolekcji dla uczestników i mieszkańców diecezji i przybyłych MARSZ DLA JEZUSA ulicami miasta na stadion żużlowy, w marszu - platformy, koncert The Foo (Przystanek Jezus), świadectwa
- na stadionie ok 16.00: świadectwa (zaproszeni: Leszek Dokowicz, Janek Budziaszek), przygotowanie do Eucharystii
- 17.00: wielka Msza z modlitwą o uzdrowienie, odprawiana przez o. Jamesa
kto nie wierzy: www.jmanjackal.net i wejść w kalendarz
**********
II ETAP:
Mocne uderzenie = koncert głównie rockowo metalowy, chrześcijański. Na nasze zaproszenie na razie odpowiedziały Pneuma, Illuminadi, Malchus, być może Maleo a jak nie to Armia albo Tymek ;)
czas - wstępnie 3. sobota sierpnia, do ustalenia końcowego
**********
Będę informować o dalszych etapach, w planach spotkanie z Cejrowskim, Teatr "DAR" i inne
ZAPRASZAM
GORZÓW WIELKOPOLSKI
Świętego Antoniego Padewskiego i Świętego Stanisława Kostki
pl. Staromiejski 1; 66-400; Gorzów Wielkopolski; woj.: lubuskie
dekanat: Gorzów - Katedra
diecezja: zielonogórsko-gorzowska
Zapraszamy do umieszczania bliższych informacji na temat parafii i do dyskusji na temat życia parafialnego.
WAWRÓW
Św. Józefa Rzemieślnika
Wawrów 16; 66-403; Gorzów Wielkopolski 5; woj.: lubuskie
dekanat: Gorzów-Katedra
diecezja: zielonogórsko-gorzowska
Zapraszamy do umieszczania bliższych informacji na temat parafii i do dyskusji na temat życia parafialnego.
Ks. Waldemar Grzyb, pasterz grupy Kanaan działającej przy katedrze gorzowskiej, zaprasza na kurs Jan. Kurs ten należy do programu formacyjnego szkoły nowej ewangelizacji. Jego autorem jest Jose Prado Flores. Przeznaczony jest dla tych, którzy doświadczyli już spotkania z Jezusem w mocy Ducha Świętego (w ramach kursu Filip lub seminariów nowego życia w Duchu Świętym), a teraz pragną wzrastać duchowo i stać się naśladowcami Jezusa.
Kurs odbędzie się w terminie: 28 kwietnia - 3 maja br. w Ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Długim koło Strzelec Krajeńskich. Cena: 160 zł (+ 25 zł za pościel - nieobowiązkowe). Można się zgłaszać do 24 kwietnia, ale o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Foldery zgłoszeniowe można odebrać u ks. Waldemara Grzyba w Gorzowie Wlkp. (wgrzyb@zgora-gorzow.opoka.org.pl) lub u ks. Andrzeja Sapiehy w Zielonej Górze. Do zgłoszenia, oprócz wysłania wypełnionego folderu zgłoszeniowego, konieczna jest wpłata zaliczki (min. 50 zł).
Szczegółowych informacji o kursie udziela ks. Waldemar Grzyb.
INFO:
http://zgora-gorzow.odnowa.org/
REKOLEKCJE:
-odbędą się 23-26 lipca 2009r, Gorzów Wielkopolski
-informacje i zapisy na rekolekcje: www.katedra.odnowa.org/rekolekcje
lub telefonicznie: 782 052 821.
MARSZ DLA JEZUSA:
-odbędzie się 26 lipca 2009r, Gorzów Wielkopolski, wyjście godz.14:00, trasa: plac Jana Pawła II - stadion żużlowy
MSZA ŚWIĘTA z modlitwą o uzdrowienie:
-26 lipca 2009r, stadion żużlowy, godz.17:00.
PRZYJDŹ I POSŁUCHAJ PEŁNEGO MOCY NAUCZANIA I ŚWIADECTWA ŻYCIA!
PRZYJMIJ DAR DUCHA ŚWIĘTEGO!
ODNÓW SWOJE ŻYCIE!
Annnika prosiła mnie o umieszczenie tej informacji:
5 marca o godz. 20.00 w gorzowskiej Katedrze będziemy mieli możliwość wysłuchania akustycznego koncertu grupy 2Tm2.3 potocznie zwanej Tymoteuszem. Będzie to okres Wielkiego Postu, zatem nie będzie hucznej zabawy, ale przyjemny dla ucha i duszy koncert akustyczny.
Już dziś możesz kupić bądź zarezerwować bilet. Bilety (w cenie 20 zł) do nabycia są w następujących miejscach: sklep muzyczny Elvis przy ul. Z. Herberta (Stary Bazar) oraz od 18 lutego przy ulicy Dworcowej 5 w Księgarni-Dewocjonalia Pielgrzym. Możesz również zamówić bilet nie wychodząc z domu. Wejdź na stronę czasnawolnosc.pl i wypełnij formularz. Bilet możesz odebrać już dwie godziny przed koncertem w Katedrze.
Zapraszam na nasze strony: www.kanaanonline.pl i www.czasnawolnosc.pl
Filmik promujący koncert znajdziesz:
http://www.youtube.com/watch?v=BLYevleshTc
Nabór co prawda zakończony, ale zamieszczam informacyjnie:
WARSZTATY EDUKACYJNE W SADACH K/POZNANIA ORGANIZOWANE PRZEZ STOWARZYSZENIE OSÓB CHORYCH NA CELIAKIĘ I INNE ZESPOŁY ZŁEGO WCHŁANIANIA Z GORZOWA WLKP.
pod patronatem:
I Katedry Pediatrii Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych
14.09.2008
Tematyka warsztatów:
Dr med.Iwona Bączyk: Choroby współistniające z celiakią.
Dr med.Brygida Targońska: Nowoczesna diagnostyka celiakii
(z uwzględnieniem badań genetycznych).
Prof.Wojciech Cichy: Czy można zapobiegać wystąpieniu celiakii?
Udział w warsztatach bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy od 01.06 do 15.07 telefonicznie bądź mailowo:
Telefon kom. 509 454 254
Telefon stacjonarny.(0-95)7493 044
E-mail biuro@celikia.nom.pl
Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia:
http://celiakia.nom.pl/warsztaty_edukacyjne.html
Piękny opis Lucynko Właśnie o to chodzi - aż muszę się wybrać jeszcze raz do Krakowa, żeby dojrzeć to, o czym tu piszesz.
No, ale Krzysztof - napisz nam o Kołobrzegu. Nie daj się prosić - strasznie jestem ciekawy gdzie jest prawdziwa marynarska tawerna (albo była), gdzie rzeczywiście były zaślubiny z Bałtykiem i czy coś tam na pamiątkę powstało ? itp. itd.
Ewo i Darku też moglibyście ujawnić choć kilka tajemnic Torunia, bo oprócz Kopernika, pierników i ojca dyrektora, to pewnie jest jeszcze baaardzo dużo ciekawostek.
Ja już nie wspomnę o takich miastach jak Gdańsk (np. szlakiem strajkujących stoczniowców), Szczecin (przechadzka po Wałach a później szlak wodny), Poznań (od koziołków przez Św. Marcin do Cegielskiego), Warszawa (gdzie ten Wars a gdzie Sawa?), Gniezno (początki państwa Piastów), Gorzów Wielkopolski (wspaniała katedra), Zielona Góra (ach ten klimat winobrania ), Łódź, Lublin, Katowice, Zamość.... itd. itd. Ależ to bogactwo, a słyszy się czasami, że nie ma czego w tej Polsce pokazać.
Pozdrowienia.
Będąc na wakacjach w dwóch różnych miejscach a co za tym idzie w dwóch różnych kościołach zauważyłem takie oto sytuacje:
Niedziela 15 VIII - Wniebowzięcie NMP, kościół Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Organistka zaczyna grać na koniec "My chcemy Boga" Ksiądz z całą asystą wyszedł przed refrenem. Niektórzy ludzie też wyszli ale większość stała jak na baczność z głośnym śpiewem na ustach.
Środa 18 VIII Katedra w Kołobrzegu. Organista zaczyna grać na koniec "Chrześcijanin to ja" Ksiądz już dawno wyszedł a ludzie stoją i śpiewają.
W obu w.w. parafiach były wyświetlacze tekstów.
Może w tym jest jakiś klucz
"Historyczne miasta w Polsce"
- nowa seria monet NBP
Narodowy Bank Polski rozpoczął 2 września 2005 r. emisję nowej serii monet "Historyczne miasta w Polsce". Serię otwiera moneta upamiętniająca Gniezno - pierwszą stolicę i najważniejszy gród z początków państwa polskiego.
Moneta o nominale 2 złote i nakładzie 1.200.000 sztuk, wykonana jest w stopie Nordic Gold. Dostępna jest po cenie nominalnej, czyli za 2 złote, w Oddziałach Okręgowych NBP oraz w wybranych urzędach pocztowych, w tym we wszystkich urzędach pocztowych w 32 miastach upamiętnionych na monetach.
Awers, obok wizerunku orła ustalonego dla godła RP, przedstawia stylizowany fragment muru miejskiego z blankami oraz bramą o rozwartych wrotach. Rewers monety przedstawia wizerunek Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie, po obu stronach którego odwzorowano fragmenty bordiury z Drzwi Gnieźnieńskich.
Moneta gnieźnieńska zainauguruje nową serię monet "Historyczne miasta w Polsce". W ramach tej serii NBP wyemituje jeszcze do końca 2005 r. monety upamiętniające Kołobrzeg, Włocławek i Cieszyn, a do kwietnia 2008 roku łącznie 32 monety, upamiętniając - poza wymienionymi - następujące miasta: Bielsko-Białą, Bochnię, Brzeg, Chełm, Chełmno, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Jarosław, Kalisz, Kłodzko, Konin, Kwidzyn, Legnicę, Łomżę, Łowicz, Nowy Sącz, Nysę, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Pszczynę, Racibórz, Sandomierz, Słupsk, Stargard Szczeciński, Świdnicę, Tarnów i Żagań (nazwy miast podane w porządku alfabetycznym, a nie w kolejności emisji).
Wyboru miast dokonał zespół historyków w składzie: prof. Maria Bogucka, prof. Roman Czaja, prof. Wojciech Wrzesiński i prof. Jerzy Wyrozumski. Pracom zespołu przewodniczył prof. Henryk Samsonowicz. Przy wyborze miast, historycy brali pod uwagę następujące kryteria:
* przynajmniej 500-letnia tradycja posiadania samorządów;
* istotne znaczenie w dziejach Polski
* ważny wkład w zasób jej kultury;
* ważna rola w strukturach administracyjnych kraju.
Jednocześnie postanowiono, że w propozycjach zespołu nie znajdą się miasta, które zostały upamiętnione w poprzednich emisjach monet.
Celem emisji serii "Historyczne miasta w Polsce" jest popularyzacja wiedzy o historii polskich miast, ich bogactwie kulturowym i różnorodności. Mogą być one również dobrym narzędziem promocji miast.
źródło: http://www.nbp.pl/Home.as...cjonerskie.html