Indeks odchudzicsiekartonowe modele tramwajów dowlandkartony passe-partoutkartonowe modele do pobraniakartonowe modele darmokartony torrentKartony 4fantvKartony DolnośląskieKarol Skórkowskikatastrofy we Włoszechkawa w układzie chłodzenia
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    " />Rozpoczynam prace nad kartonowym modelem Jelcza 120MM/1 #9022

    Planuję zrobić:
    - wnętrze, (fotele i niepełną ilość rurek pionowych)
    - otwarte skrzydło pierwszych drzwi,
    - może silnik i otwieraną klapę silnika,
    - skala 1:87 (H0),

    Oto stan prac na dzisiaj:



    Aby móc dalej sklejać model, potrzebuję schemat rozplanowania wnętrza i z rozmieszczeniem foteli w 120M/MM/1.



    " />Niestety mam problem!Jestem Nowicjuszem więc mało wiem na temat tworzenia modeli!Trochę czytałem o kartonowych modelach ale to nie to samo!Myślałem o modelu z żywicy ale jak!Jest wiele opcji i trochę do zrobienia.
    Może jest ktoś kto wziął by współ udział w projekcie i przyokazji mnie trochę wprowadził!Albo ktoś kto poprostu zasugeruje swój pomysł!

    Pozdrawiam i liczę na was



    A tak między nami niecz ktoś wrzóci zdięcia elektrowozu(Lub czegoś innego) w skali H0 i TT Dla porównania szczegółowego przyda się 1 zł do każdego zdięcia!



    " />Witam wszystkich Czytających!
    Założenia projektu były proste - na niewielkim obszarze (1,2m x 0,4m) zmieścić coś w miarę realnego. Padło na bocznicę na terenach magazynowych (schemat układu torowego poniżej).
    Na terenie znajdują się następujące obiekty:
    - 1 magazyn ceglany z rampą dla samochodów ciężarowych (na schemacie jako nr 4),
    - 3 magazyny betonowe (wzorowane na magazynach znajdujących się w Łodzi przy al.PKP)
    - drewnianej lokomotywowni wąskotorowej
    - stacja trafo
    - stróżówka/portiernia.
    Na teren obiektu doprowadzona jest bocznica normalnotorowa do magazynów 1 i 2. Wszystkie cztery magazyny łączy wąskotorowa kolej zakładowa, tak więc na wysokości magazynów 1 i 2 mamy splot torów. Materiał torowy to roco w skali H0 i N; odcinek trójszynowy to Tillig; rozjazdy roco 10* (nr 22301 + 22303). Materiał budowlany: płytki ceglane Auhagena (magazyn murowany), 2 mm. plexi cięta laserem + spienione PCV + karton + różności (pozostałe budynki).
    Na razie prezentuję schemat i budynki magazynowe - cdn.



    " />Witam

    Założyłem ten temat ponieważ chciałbym tu zamieścić relację z budowy modelu nastawni dysponującej Lb, która istniała niegdyś w Lubsku. Początki jej funkcjonowania sięgaja roku 1846 - daty uruchomienia magistrali kolejowej Berlin-Wrocław. Nastawnia znajdowała się we wschodniej głowicy stacji Lubsko i nazwana była kiedyś SFT, co w języku niemieckim oznacza Sommerfeld Fahrdienstleiterturm. Cechą charakterystyczną tego obiektu, wyróżniającą go spośród innych pruskich budowli połowy XIX w., była wysunięta w osi poprzecznej nad peronem nr 1a oryginalna drewniana przybudówka ze skośnym dachem wsparta na dwóch drewnianych słupach. Naturalnym przedłużeniem przybudówki stała się metalowa kładka usytuowana nad torem nr 1. Ta niespotykana nigdzie indziej w kraju budowla zyskała nawet miano "lubskiej nastawni bramowej". W 1997 roku zamknięto budynek. Do roku 2004 stał się niestety celem okolicznych złomiarzy i pomimo wpisu do rejestru zabytków odszedł niestety w zapomnienie ;((

    Model powstawać będzie w skali H0, na bazie wymiarów modelu kartonowego wydanego niegdyś przez Świat Modeli. Myślę, że relacja na bieżąco będzie lepszym wyjściem niż przedstawienie na forum już gotowego modelu. Zawsze można coś podłapać, podpatrzeć. Zamieszczone fotki pochodzą z KMiD nr 2/3 2004. Fotka modelu kartonowego jest autorstwa Pana Ryszarda Heroka, natomiast autorem fotki ruin nastawni jest Pan Marian Grzelak.

    Jak już wcześniej pisałem, w miarę możliwości będę starał się tutaj zamieszczać wyraźniejsze postępy w budowie modelu.


    Pozdrawiam użytkowników forum,

    Kamil



    " />Dzięki za miłe słowa Corwin, modele są kolejno z:
    1. model kartonowy autorstwa Tadeusza Dąbrowskiego jedno stronicowa wycinanka
    2. fiat jest ze strony Exclusive models przeskalowany do H0 (chłopaki robią fajne modele)
    3. model kartonowy autorstwa Tadeusza Dąbrowskiego jedno stronicowa wycinanka

    a jakieś następne z 1939 będą wieczorkiem



    " />Witam,posiadam kolekcje taboru kartonowego w skali H0 i mam problem z częściami takimi jak koła,mechanizmy napędu,wiązary do parowozów.Czy ktoś wie coś o giełdach modelarskich w internecie,albo o dobrych sklepach modelarskich z takimi częściami,mogą nawet być na zamówienie.Proszę o pomoc.pozdrawiam.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •